צוואות וירושות

על חשיבות הצוואה ועריכת צוואה אצל עורך דין

מהי צוואה?

הצוואה היא מסמך משפטי בו אדם קובע מה ייעשה ברכושו ונכסיו לאחר מותו. רק באמצעות צוואה אדם יכול להיות בטוח כי השימוש ברכושו ובנכסיו לאחר מותו ייעשה כרצונו. חשיבות הכנת צוואה באמצעות עו"ד הבקיא בתחום הירושה היא קריטית לצורך מניעת חילוקי דעות עתידיים וסכסוכים מיותרים.

מדוע לערוך צוואה?

לעריכת צוואה בעלת תוקף משפטי מחייב יש כמה יתרונות:

  • מניעת סכסוך עתידי בין יורשים פוטנציאליים.
  • חלוקת הרכוש והנכסים תבוצע בהתאם לרצון אישי ולא עקב סכסוכי ירושה או הוראות החוק.

סוגי צוואות:

החוק מאפשר 4 סוגים של צוואות שכולן בעלות תוקף משפטי מחייב:

  • צוואה בעדים: צוואה הנערכת לרוב ע"י עורך דין לדיני ירושה ונחתמת בפני 2 עדים.
  • צוואה בפני נוטריון: צוואה הנחתמת בפני נוטריון ונושאת חתימה וחותמת של הנוטריון על גבי הצוואה.
  • צוואה בכתב יד: צוואה הנערכת באמצעות המוריש ונדרשת לעמוד במס' תנאים כדי להיות בעלת תוקף מחייב (חתימת המוריש, ציון תאריך עריכת הצוואה וכתב היד בצוואה הוא של המוריש בעצמו).
  • צוואה בעל פה:  צוואה הנערכת ע"י אדם גוסס בפני 2 עדים ותהיה בתוקף רק אם המוריש לא היה מסוגל לערוך צוואה אחרת בתוך 30 ימים ממועד עריכת צוואה זו. כדי שצוואה זו תהיה בעלת תוקף משפטי מחייב העדים נדרשים לכתוב את תוכן הצוואה ולהפקידה אצל הרשם לענייני ירושה.

חשיבות עריכת צוואה אצל עו"ד הבקיא בדיני הירושה:

רק עו"ד לצוואת וירושות, שבקיא בדיני הירושה, שערך מאות צוואות וטיפל בתיקים משפטיים רבים הנובעים מעריכת צוואות רשלניות, יוכל לערוך צוואה שתעמוד בתוקפה לאחר פטירת המוריש ותאפשר את חלוקת עזבונו בהתאם לרצונו.

מחיר עריכת צוואה:

המחירים בשוק נעים בין תשלום בסך של 2,000 ₪ לבין  כ- 10,000 ₪ בעבור הכנת צוואה אחת, ואולם אין סיבה לשלם סכומים מופקעים כדי להחזיק בצוואה חוקית ובעלת תוקף משפטי מחייב, ומצד שני מומלץ שלא לפנות לעורך דין שאינו בקיא בדיני הירושה ובדקויות הנדרשות בהכנת צוואה רק כדי לשלם פחות.

כדי לקבל הצעת מחיר לעריכת צוואה בעלת תוקף משפטי, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום.

צו ירושה

מהו צו ירושה?

צו ירושה הוא החלטה שיפוטית של הרשם לענייני ירושה, הקובע מי הם יורשי המנוח הזכאים להתחלק בעיזבונו, בהתאם להוראות חוק הירושה. לרוב, צו ירושה יידרש כאשר המנוח לא הותיר אחריו צוואה. בצו הירושה מפורטים יורשי העיזבון לצד החלק של כל יורש בעיזבון, ללא פירוט על היקף הירושה.

הגשת בקשה לצו ירושה

את הבקשה לצו הירושה רשאי להגיש כל יורש, ואולם, הניסיון מלמד שהגשת בקשה לצו ירושה ללא ניסיון וידע מקצועי שיש לעו"ד לצו ירושה, גורמת לטעויות משפטיות שעלולות לעכב את הטיפול בבקשה ולהאריך את משך הזמן עד לקבלת צו הירושה.

מעוניינים בצו ירושה? פנו עוד היום לעו"ד דניאל שגב לקבלת הצעת מחיר להגשת בקשה לצו ירושה אצל הרשם לענייני ירושה.

שאלות ותשובות

הצוואה היא מסמך משפטי בו אדם קובע מה ייעשה ברכושו ונכסיו לאחר מותו. רק באמצעות צוואה אדם יכול להיות בטוח כי השימוש ברכושו ובנכסיו לאחר מותו ייעשה כרצונו.

צו ירושה הוא החלטה שיפוטית של הרשם לענייני ירושה, הקובע מי הם יורשי המנוח הזכאים להתחלק בעיזבונו, בהתאם להוראות חוק הירושה.

המחירים בשוק נעים בין סכום פעוט של כ- 1,000 ₪ לבין  תשלום בסך של כ- 10,000 ₪ בעבור הכנת צוואה.

  • צוואה בעדים
  • צוואה בפני נוטריון
  • צוואה בכתב יד
  • צוואה בעל פה
דניאל שגב - משרד עורכי דין בנתניה
עורך דין - דניאל שגב
עורך דין דניאל שגב, בוגר תואר ראשון במשפטים של האוניברסיטה העברית (בהצטיינות), בעל ניסיון רב בייצוג לקוחות בכל תחומי המומחיות של המשרד: עסקאות מכר יד שניה, רכישת דירה מקבלן, התחדשות עירונית, מיסוי מקרקעין, מסחרי, ליטיגציה (ייצוג בבתי משפט), צוואות וירושות וייפוי כח מתמשך.
מאמרים נוספים
קודם
הבא
שיחת ייעוץ ראשונית עם עורך דין ללא עלות